Jdi na obsah Jdi na menu

 


Archiv

Nalezené příspěvky

Přehlídka AČR 2018 - výstava techniky Letná

11. 12. 2018

Po delší době nové fotky vojenské techniky a rovnou z nejprestižnější akce co jsem se kdy účastnil  - výstava vojenské techniky na Letné při přehlídce AČR ke 100. výročí založení ČSR. OT-64 SKOT nesměl na této show chybět a když i AČR  souhlasila a vyhradila čestnou pozici ć.9 vedle moderní i historické techniky AČR- nebylo o čem.....Týden příprav  - umýt , vybavit, podrbat , natankovat a odzkoušet vše na 100% . Jako pojistku jsem připravil i druhý vůz co vlastním - pojízdnou dílnu DTP-64T a ta byla připravena k zastoupení  v případě MU .V záloze byla i souprava Tatra VT 815 s podvalníkem kdyby něco .. .Úkol je třeba splnit na 100% - nic neponechat náhodě .

Samotný přesun přes Prahu s doprovodem neměla chybu . Jízda po nábřeží s výhledem okénkem na Pražský hrad - to neomrzí ! Reakce vozidel kolem byla skvělá - doufám že mávali a blikali na pozdrav a né jinak .

V pátek a v sobotu ještě trochu přálo počasí - příšlo cca 40 tis návštěvníků . Bylo to náročné - dotazů lidí bylo tisíce a byl vidět velký zájem . V neděli s počasím to byl hard core . A přesto zase davy lidí všech věkových kategorii. Tank T-.72M4CZ by mohl vyprávět kolik lidí na něm stálo i v tom dešti - jeden čas z něj koukala jen špička kanonu. nic víc . Osádky vozidel z AČR celé tři dny statečně odolávali davům a všetečným dotazům hlavně dětí . Tři dny v kuse pořad na nohách v dešti  - to byl výkon . 

Samotná výstava byla dle mého názoru dobře postavena a nechybělo tam nic podstatného ( jenom tam chybělo BVP-1  na tento typ se ptalo snad nejvíce bývalých řidičů a bigošů ).  Doufám , že má účast s OT-64 SKOT přispěla také trochu k pohledu do historie vojenské techniky v ČR .

 

Nalezené složky

Přehlídka AČR 2018 - výstava techniky Letná

Datum: 11. 12. 2018
Fotografií: 59
Složek: 0