Jdi na obsah Jdi na menu

 


Cvičení Dobrá Voda 2010 - výcvik rodinných osádek

Jako minulý rok proběhlo v okolí Havlíčkova Brodu vyvedení našich rodinných osádek do terénu. Na pořadu byli secvičný jízdy v koloně ,orientace v terénu, táboření v lese , průzkum  a kontrola vozu po rosáhlé údržbě a opravách  . Zázemí a lékařský doprovod zajištoval saniťák Jirka s lékařkou Petrou v jedinečném voze UAZ 452 Sanita na konci kolony. V sobotu bylo super počasí , které vydrželo až do odjezdu z lesa ,potom následovala slušná průtrž mračen. Velmi se osvědčil nepromokavý vak pro tankisty vz.88 , který náplněn spacáky,stanem,maskovací síti se upevňuje k držáčku mezi chladícími krovkami. Nakonec vše špatné k něčemu dobré - silný déšť provedl pohodlné umytí vozu po akci.

Nestihlo se technicky  připravit ještě další BRDM2-rch a 9P133 z našeho autoparku , nicméně není ještě konec série letních cvičení s technikou.

Na posledních fotkách je vidět jakou pozornost věnujeme práci s mládeží - saniťák Jirka vedl ranní rozcvičku !!!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hezká akce

(Luboš OT-64, 3. 6. 2010 18:31)

Jirko dobře jste prověřili stav techniky a doufám,že i stav manželek :-))Ale nikde jsem tam neviděl polní kuchyň a ta je přeci na cvičení nejdůležitější.Takový gulášek přímo z kotle někde uprostřed lesů.....no mňam mňam :-))Hezká akce!!!

Dob. Voda

(kpt.Pilka, 2. 6. 2010 7:49)

Velice lituji že jsem se nemohl zůčasnit tohoto cvičení.Ale stavba haly na garážování voj.techniky měla přednost vzhledem k nestálosti počasí.

Dobrá Voda

(Jirka Č., 1. 6. 2010 16:22)

Děkujeme svatému Petru,že nám umožnil uspořádat povedenou akci v tomto deštivém počasí nemalé dík patří manželkám a strojům které opět zářily. Skvělá akce zdravého jádra!!!
Diky všem a zase za rok.