Jdi na obsah Jdi na menu

 


Oblečení a výstroj na akce vz.60 / vz.95

Jelikož v poslední vzrůstá počet žádostí o svezení v naší  historické vojenské technice od kamarádů i od jiných nadšenců  ,sjednotili jme se v názoru ,že i cestující by měli být stylově oblečení k době provozu techniky a když se už z naší stránky investují nemalé prostředky na zachování původnosti a originality techniky ,tak by i pouhý fanda vojenské historie mohl investovat do maskáčů vz.60 nebo současných vz.95.Zatím lze vše sehnat v ČR za přijatelné peníze.

Na fotkách je to pak vidět na 100%.... 

V době kdy naše technika sloužila ,neprošla v ČSLA nějakým gerilovým bojem , a  potom když vidíte v jizdě na akci BVP,OT-64 ,BRDM-2,PLDvk a posádka je bez kukel vz.1950 a má sportovní barevnou mikinu nebo ještě lépe tepláky a kecky tak to je  hnus!  Ve veteránu z roku 1939 snad nepojedete v bundě pro snowboard ???

Při akcích Bahna 2005 a 2006 jsme se vícekrát převlékali do vz.60 a pak vz.95. Pro osádky obrněných vozidel v tom ohromném vedru se ukázalo jednoznačně lepší maskáče vz.60.

V obrázcích jsem umístil ústrojní řád v ČSLA pro vz.60 (převzato z Příručky pro poddůstojníky 1975) a kukla pro tankisty . Jakmile seženu vhodný materiál současného vz.95 - doplním to zde.

Takže stačí kouknou zde a víte jak na to.Není to propagace ČSLA ale stylovosti k této hist. technice.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

vz.60

(Marek, 21. 4. 2009 16:31)

Čau mám maskáče vz.60 tim myslim kalhoty, bundu, čepici, boty, přilbu,pasek, ale potřeboval bych poradit co ještě dokoupit jaky batoch atd. Dik za odpoved.