Jdi na obsah Jdi na menu

 


Setkání vojenské techniky u Huberta

Setkání majitelů vojenské techniky (kolové) proběhlo již podruhé u penzion Hubert v Orlických horách.Cestu tam jsme jeli jako doprovod kolony ALFA TEAMu HK,který vyrazil v plném počtu.  Počet účastníků srazu byl o polovinu vyšší než před rokem a bylo na co koukat na pohled.

Z mého pohledu bohužel vozů historických i v původním provedení a úplným dobovým vybavením byste spočítali už na jedné ruce - převažuje uzpůsobení vnitřku vozidel na camp a přespání ,takže když Vás zajímá originální vnitřek  tak toho zas tak moc není na focení.

Ale jízdy v koloně stojí za to - osobně mne velmi zaujal fanda v uplné výstroji regulčíka vz.60 a jeho JAWA .Byl akční a přesně dělal to co jeho předchůdci kdysi - zjišťoval průběžně co se kde stalo a jezdil z jednoho konce kolony na druhý. .Fakt povedený.

Tolik BRDM2 pohromadě se také nevidí každý den  a jeden by si myslel ,že jsou chemici z Liberce na cestách .-)))

Já vyrazil tentokrát UAZem 452 -R2Mp s nejmladším členem naší osádky a pojali jsme to jako pánskou jízdu . UAZ nás nezklamal a se ctí dovezl tam i zpátky (315 km) po prázdných silnicích...Spojení s Prahou za jízdy fungovalo spolehlivě (R134) nicméně radista několikrát usnul i se sluchátky na uších  :-)))