Jdi na obsah Jdi na menu

 


Tankový den v Lešanech 2012

Tento víkend proběhl 10.ročník akce Tankový den v Lešanech 2012. Díky laskavosti pořadatelů jsem se mohl této parádní akce účastnit přímo se svým vozem VŠOT-64 R2M č.511 a mohl tak v aréně ukazat , že SKOT stále žije !!! Původní stav a vybavenost mého  vozidla byla bez diskuze a příjemně mně překvapily snahy pořadatelů aby  se již  i vozy a osádky ukázaly divákům v původní podobě služby v armádě . Tomu naprosto fandím.Dojeli jsme do areálu muzea v pátek a noc jsme strávily přespáním ve voze , kde je podstaně více prostoru něž v BRDM-2rch.

Vybrat co bylo na této akci asi nej je těžké - ty tanky byly zajímavý všechny . Syn se zakoukal do  předválečného čs. tanku LT.38 a jeho výkon pří jízdě v bahně ho úplně nadchnul . Ani se nedivím , že dojel za WWII až k Moskvě....

Místní T-34/85 měl za rajčáky řidiče , který si to náramně užíval a jeho jízda byla radost pro diváky. Je vidět na co byl ten tank postaven.

Moderní tanky T-72M4CZ a vyproš´továk to byla kapitola sama pro sebe - vývoj jde stále vpřed. Ale co mně příjemně překvapilo byl mostní MT-55A z AČR  a jeho ukázka stála za to . Řidič Láďa byl dokonale vycvičený profík .

Organizačně byl letošní ročník úplně jiný - změnu musel postřehnout každý účastník . Ochota , informovanost a zapálení pro věc od pořadatelů  to bylo velmi příjemné. Snad jenom taková drobnost - SKOT a PANDUR se potkali až společně při mytí vozidel před cestou domu a takový zájem diváků jsem nečekal .Dodám ještě nějaké fotky . Jinak VŠOT dosáhl domací základny Praha  v  19.30hod bez  MU (mimořádné udalosti) .

 

Setkání generací OT

Datum: 5. 9. 2012
Fotografií: 18
Složek: 0
Komentářů: 0

VŠOT-64 R2M na Tankovém dni v Lešanech 2012

Datum: 4. 9. 2012
Fotografií: 30
Složek: 0
Komentářů: 0
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář