Jdi na obsah Jdi na menu

 


Velikonoční vajíčko 2010

O víkendu proběhlo velitelsko-štábní cvičení Velikonoční vajíčko 2010 s vyvedením jednotek do terénu .Dlouhý přesun ,taboření,ostraňování poruch ,jízdy v neznámem horském terénu v koloně vozů zn.UAZ s rodinnými osádkami pro které to byla první zkouška v letošní sérii cvičení :-)

V čele kolony "

- UAZ 452 Bouře II hlavní politické správy ,který vedl svoji psychologickou práci při častějších technických zastávkách.Orel vedl kolonu naprosto bezchybně.

- UAZ 452 R2 Kavka našich spojařů pro spolehlivé spojení s divizí z tohoto pojízdného mobilu :-)Nejmladší členové osádky zakreslovali vše do map.

- UAZ 3962 sanita z táborské divize na svém prvním výjezdu s hlavním lékařem poručíkem Petrou a saniťákem Jirkou.

- UAZ 3962 sanita 1.Obrněné brigády Chomutov s profíkem Honzou za volantem.

- UAZ 469 vševojsk z pražské divize ,který celou misi absolvoval bez jediné závady.

- UAZ 469 Ch a jako poslední vůz radiačně-chemický průzkum z 1.Bělocerkevského průzkumného praporu . Malý průzkumníci toho měli někdy až moc na koukání na konci kolony :-) 

Logistické zajištění jedinečnými vozy P V3S Bus a PAD II s vleky A3S se beze zbytku osvědčilo .

Akce perfektní a počasí vyšlo akorát. Obrněné vozy tentokrát stáli v garáži ale je třeba výcvik rozšířit i další podpůrné prostředky.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

sukně vz.60

(Jiří Cimbálník, 8. 4. 2010 11:48)

Ano sukně vz.60 byla zavedena - je to originál.Nicméně poručík Petra provedla určité dílčí úpravy pro dnešní moderní provoz .Ve voze typu sanita UAZ 452 tyto úpravy vyniknou :-))

sukně

(Libor, 8. 4. 2010 10:36)

Zaujala mě sukně doktorky Petry, a chtěl jsem se zeptat, zda byla ve výstroji ČSLA sukně vzor. 60.? Zda se to někde už řeší, tak se omlouvám za otázku.