Jdi na obsah Jdi na menu

 


Výbušný odminovač VO

Něco fotek pro modeláře ,kteří by si chtěli postavit ke svému T-55 jako přívěs výbušný odminovač- VO .Nedávno v novinách proběhla zpráva ,že soudobé tanky AČR T-72 M4CZ provádí výcvik s tímto VO. Tím se paleta typů tanků ,které používali a používají dál rozšiřuje : T-34/85 , T-54,T-55,T-72 a T-72 M4CZ. Na přesun na delší cestu se používá V3S,T-813,T-815,T-138,T-148 tedy auta ,které mají normalizovaný automobilní závěs.

VO se zavěšuje jako jednoosý přívěs za tank,který musí být vpředu opatřen mechanickým odminovačem - vyorávačem MOV nebo mechanickým odminovačem - tralem (to jsou mohutná ocelová kola na závěsu před pásy ).

Mechanické odminovače dělají jen uzký průchod před pásy tanku a proto se doplňují vzadu výbušným odminovačem,který na terén klade táhlé nálože a ty výbuchem odminují pruh terénu mezi pásy tanku a rozšíří průchod na obě strany od pásů tanku.Je to široký 5m a dlouhý 100m.Účinnost 95% a těch 5% zlikviduje nastupující šiky. Nikde není popsáno jak se postupuje ,když je minové pole dlouhé cca 500m :-) Nejspíše houfnicemy palbou přeorané průchody.

Existoval ještě redukovaný výbušný odminovač Red-VO a cvičný výbušný odminovač Cv-VO.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář