Jdi na obsah Jdi na menu

 


VŠOT-64 R2M v Jihlavě 2012

Tak jsme se v neděli vrátily z mise , kterou považuji zatím s OT-64 SKOT za nejvíce povedenou . Byly jsme pozváni na jízdy pásových BVP v areálu bývalých kasarén u Jihlavy . Parádní zázemí místního klubu   a velmi vhodný terén pro kolová vozidla neměli chybu . Počasí to bylo již třešnička na dortu .  Celý výjezd jsem pojal jako zkušební test celého vozu (po renovaci a údržbě)  ve velmi těžkých terénních podmínkách kde OT obstálo na 100% ve výkonech a pohodlím pro osádku  převyšovalo  ostatní vozy . Již cesta na Vysočinu přes Havl. Brod v dopravní špičce byl ten správný adrenalin . Ty kopce byly snad nekonečný a OT s každým ujetým km bylo příjemnější což cesta domu mne  úplně nadchla . Odhadem cca po najetých  200km se projev motoru ,odezva řízení a řazení dostane na úrověň osobního vozu :-) a byla to vyslověně radost . Hlučnost,spotřeba to vše se dostává do výrobních údajů .

Na jízdy v terénu jsem byl velmi zvědav - přece je to jen něco jiného než BRDM-2rch  . Nechal jsem se strhnout  kolem jedoucíma OT-90 a vyzkoušel co VŠOT umí . Vůz je vzadu kompletně vybaven a hmotnost navíc oproti sanitce nebo R3 je v terénu znát. Zkoušel jsem skoro všechny situace ze záběrů dobových filmu ČSLA o OT-64 a fakt nekecali . Příkopy,jámy,brody,schody,stráně ,ouzké lesní cesty vše s naprostou jistotou . Jenom já se musím ještě zlepšit :-)))) Spotřeba nebyla taky nijak vražedná a vyčištění skleničky palivového čerpadla bylo jenom preventivní . Velmi taky děkuji Túčovy z HK za jeho rady k údržbě vozu . Člověk se stále něco učí.....

Mytí OT a cesta domu byla již jen paráda a již se těším na mazání podvozku

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mytí OT

(Jarda, 4. 10. 2012 11:12)

Pěkné foto. Na vojně jsem jezdil se SKOTem bigošem . Toho mytí po jízdách jsem si užil až dost . Jak dlouho ti to trvalo ? My to ladily zpravidla ve dvou a měli vcelku silnou proudnici . Mazání podvozku ručně to bylo za trest .Nicméně na co vzpomínam byla kolona SKOTu celého praporu za sebou po silnici jak se řítila na Šumavu .

Re: Mytí OT

(Jiří cimbálník , 5. 10. 2012 13:41)

Jojo - mytí byla sranda . Trvalo to cca jenom 3 hodiny ale bude to chtít ještě jednou a se šamponém :-) Mazání podvozku mám naplanováno na sobotu . Doufám ,že se mi poštěstí domluvit více OT na nějakou společnou misi a tu Šumavu mám v plánu co nejdříve . Fotky budou zde.

parada

(imro, 2. 10. 2012 21:56)

no parada krasny teren blaticko to hned by som tam supol dufam ze ste si to uzily no parada s pozravom

paráda v teréně

(Pre Imra, 3. 10. 2012 9:19)

No neboj , že se už těším až Tvoji R2 proženem po bahnitém tankáči :-)
Namahavý to teda bylo ale stálo to za to ....Jirka