Jdi na obsah Jdi na menu

 


Zdravotní KOT-ZDR PANDUR II 8x8 CZ

V současné době AČR zavedla do svojí výzbroje novou speciální verzi OT na podvozku PANDUR II ,který má být nástupcem dříve rozšířených sanitních verzí OT-64 Zdrav a nebo pásových AMB-S . Plný název je kolový obrněný transportér zdravotnický KOT-ZDR PANDUR II 8x8 CZ . Je to vyvinuto a vyrobeno celé již v VOP v Novém Jičíně a ve službě AČR budou 4 ks.

Na předvedení v muzeu v Lešanech jsem vyfotil pár detailů co mne na tomto vozidle zaujali .Něco je z mého pohledu vyřešeno docela  chytře a něco bude v praxi problém.  Zdravotní výbava byla docela na úrovní - defibrilátor,EKG,odsávačky,lednice , kyslík,kardiostimulátor,speciální vakuové matrace .Prostoru uvnitř je samozřejmně poskromnu a využívá se každý kout . Praktické využití od lékaře bohužel nemohu posoudit . Co je dobrá maličkost - velitel má také k dispozici pohyblivou kameru s termovizí na vyhledávání raněných až do 3 km kdykoliv . Po té se rozhodne zda-li tam dojet OT nebo vyslat někoho z tříčlenné osádky  . Dovnitř se vejdou 4 osoby ležící nebo 8 osob sedících či mix.

Podvozek a motor je stejný jako u ostatních PANDURů - motor Cummins ISLe T450 o výkonu 335kW a k tomu je automat ZF ,Trvale jsou poháněny jsou všechny nápravy kromě druhé ,kterou lze odpojit. Tahle zdravotní verze je také  plně obojživelná.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář