Jdi na obsah Jdi na menu

 


UAZ-469 CH při výcviku

Skoro každý kdo se zajímá o vozy zn.UAZ se musel setkat s verzí UAZ-469 CH což je chemický průzkumný automobil postavený na základě UAZ-469 BIE (v mém případě) s upravenou karosérií a a speciálním vybavením. To mu dává sílu se pustit do boje v radiačních a chemických ,,sračkách".

 Dost se jich objevilo ve výprodeji armády v poslední době a tato verze je u majitelů nemilosrdně předělávaná na původní verzi se zadními sedačkami bez výbavy. Takže v poslední době na nějaké akci narazit na vybavený a funkční UAZ -469 CH je skoro nemožné.Proto i vznikly tyto fotky ukázat jak vypadalo nasazení tohoto vozu v akci. Vytyčovací zařízení pracuje na stejném principu jako v BRDM2-rch , pouze má menší kapacitu praporků. Doba nepřetržité bojové činnosti se vším v provozu je 12 hodin - pak je třeba kontrolní ošetření.

Hmotnost vybaveného vozu s osádkou je 2 335kg  a jsem příjemně překvapen spotřebou PHM mého vozu , která po 420km dlouhé kombinované akci terén/silnice se ustálila na cca 14 l benzínu Speciál.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář