Jdi na obsah Jdi na menu

 


Chemický průzkumný automobil UAZ 469 CH

Tak naše rodinné řady rozšířil další typ vozu a to chemický průzkumný automobil UAZ-469 CH na podvozku UAZ-469 BI s upravenou karosérie a chem-radiační výbavou z roku 1981. Když máte doma BRDM-2rch a s dalšími zpřátelenými BRDM-2rch vyrážíte v koloně ,je naprosto nezbytné aby doprovodný vůz v čele byl UAZ-469 CH (přes to nejede vlak ..) :-)))Když jsem seděl v tomhle poměrně zachovalým kousku ,rozhodl jsem se hned. Celý týden se mu po večerech věnuji a již je vidět ,že to byla dobrá koupě.

Je to bojový vozidlo družstva rchp - může makat sám nebo v sestavě s dalšími chem .vozidly čety.Ono sbírat vzorky,vyhodnotit a na základě toho vymyslet jak dál v boji , není vůbec sranda. Rýpnete do země vedle než máte ,nebo přestane fungovat navlhlý dozimetr a spousta dalších bojovníků po Vás mají o toxiko zábavu postaráno.V zadní části vozu je vytyčovací zařízení KZO-2 na 10 x praporků , které se vystřelují do země jako u BRDM-2rch .Ve voze je pro spojení s dalšími radiová stanice R-109 mezi předními sedadly (ta v tomto  voze nebyla ale u nás ve sklepě mně již 10let v bedně překáží - hned se stěhuje).

Osádku tvoří družstvo rchp :

- velitel (manželka)

- chemik průzkumník č.1 (syn Oliver)¨

- chemik  průzkuník  č. 2 (dcera Julie)

- řidič ( moje maličkost)

Tento vůz může být v nepřetržité bojové činnosti až 12hodin a napájení spec.vybavení je přes druhou baterii 12V v motorovém prostoru ,která se za jízdy dobijí altenartorem společně s baterkou vozu.Když se dlouhodobě stají ,je možno připojit 220V z veřejné sítě.

Celková hmotnost vozu je 2 335 kg.

Celková délka,šířka,výška  4 022 ,1 785 ,2 015 mm.

Pro radiační průzkum je k dispozici :

- automatický signalizátor úrovně radiace AS-67

- intenzimetr IT-65

Pro chemické info :

- automatický signalizátor OL GSP-11

- chemický průkazník CHP-11

Pro spec.očistu :

- odmořovací souprava AOS-1

- odmořovací souprava UOS-1

Dále :

- infrahled PNV-57

-vytyčovací zařízení KZO-2

- souprava pro odběr vzorků SBV-61

a souprava povětrnostní MET-CHEM.

Do vozu jsem sehnal spoustu původního materiálu - jakmile to dokončím počáteční údržbu a bude tam vše dle metodiky - nafotím.