Jdi na obsah Jdi na menu

 


Praga V3S SPŠP

Tak konečně se mi podařilo získat vůz P V3S v atraktivní vojenské verzi - střední pohyblivé štábní pracoviště SPŠP. Vůz byl v poměrně velmi nezničeném stavu, vybavený a již absolvuje servisní kolečko . Mezi záplavou dílen a radiovozů konečně taky něco jiného .

Fotky jsou brané od počátku jak jsem vůz viděl poprvé , servisní den a zkušební jízda . Na jaře to bude ideální společník k OT-64 R2M !!!

Přidány nové fotky z prvního bojového výjezdu z Prahy  - Benešov - Sedlčany - Písek - Strakonice - Horažďovice - Klatovy (250km) .Zástávka a přespání proběhli na tankodromu VVP Oldřichov , kde místní řidiči BVP zkoušeli svoje úmění ve stálém  dešti .   Osádka komplet rodina byla komfortem vozu při táboření nadšena - bufík z T815 a kompletní osvětlení vozu , pohodlné postele , spousta úložného prostoru , učinná izolace skříně - to vše nabídlo toto SPŠP . Při samotné jízdě se pozná , že hmotnost této nástavby je vyšší než běžné skříně , nicméně vůz na silnici neposkakuje a je pohodlnější pro osádku . Spotřeba činila 27l na 100km a vozidlo jelo od 50km lépe a lépe . Jízda proběhla dva dny v neustálém dešti , a nové stěrače byly nezbytnost .

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář