Jdi na obsah Jdi na menu

 


Přívěs automobilní jednoosý PAJ 1 V.p

Skoro každá  armádní V3S s nějakým spec.pracovištěm za sebou táhla nějaký přívěs ,kde se vezlo co se již do nástavby nevešlo nebo něco speciálního - svářečky,čerpadla,elektrocentrály,ND,palivo a maziva apod. Zpravidla to bývá naloženo na ramena dělníka přívěsu PAJ 1V a PAJ V.p ,který se výráběl ve BSS  Brandýské strojírny a slévárny závod Senice na Hané..V znamená valníkový  a V.p s plachtou a plachtovými oblouky,existuje ještě PAJ 1 S což byla skříňová nástavba..Když jsem se začal více zajímat o tento nenápadný ale podstatný článek soupravy R-3AMp ,zjistil ,že informací v knihách nebo na internetu je velice málo.

Jelikož souprava má být kompletní ,pustil jsem se do renovace tohoto vozíku a tímto pádem zde umístím co se k ,,Pajce" hodí. Ono zjistit jenom jak vypadalo původní vojenské zadání na tento přívěs bylo umění a hlavně co útvar to individuální tunning....Jak to bude pokračovat ,budou další fotky .

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Přívěs jednoosý PAJ 1 V

(AL INVEST Břidličná, a.s., 16. 5. 2008 12:58)

Máme ve společnosti uvedený přívěs, který nabízíme k prodeji a hledáme zájemce. Děkuji za případný kontakt na někoho kdo by tento přívěs měl zájem odkoupit za cenu dohodou.

Re: Přívěs jednoosý PAJ 1 V

(Zbyněk, 16. 2. 2015 20:56)

Pokud ještě je měl bych zájem

Použití

(Zdeněk G-, 13. 9. 2014 11:18)

Zravím vás měl bych dotaz na ty co ho již mají náhoou jsem o tento přívěs zavadil a překvapilo mě že má vzduchovou brzdu a chtěl jsem se optat zda se to vůbec dá tahat za UAZ 469 nebo to je utopie?

paj 1

(lukasv3s, 15. 2. 2010 19:08)

o paj 1 v panavu ví hodně mám jeden doma r.v.1988 a jde to dokonce znova otypovat zkuste to jo a sháním na něj ty zadní dohy a kolečko nebylo-by dik lukasv3s@hotmail.cz

Pro Jana

(Jiří Cimbálník, 11. 8. 2008 9:28)

Renovace proběhla.Materiály k vozu jsme také dohledali to co bylo potřeba - překvapilo nás ,že existovalo více verzí v celkové hmotnosti a užitné nosnosti ( dle použití).Na foto z BAHEN 2008 je již PAJ za P V3S skříň.
V PANAVu jsem nebyl - nebylo třeba.Jelikož jsou vozíky rok výroby 1967 pochybuju ,že by nám tam k tomu něco řekl.
S pozdravem

Paj 1VP

(Jan Purger, 8. 8. 2008 20:29)

Dobrý den, v jakém stadiu je výše uvedený přívěs, jak pokračuje renovace ? Nebude problém s veteránskou SPZ ? Koupil jsem 2 tyto přívěsy a také pátrám o původnosti a všem kolem těchto přívěsů - a je to problém- moc toho opravdu není . Nebyly některé vybaveny nájezdovou brzdou ? Chystám se do PANAVU - zjistit o těchto přívěsech víc...nebyl jste tam již náhodou ? Děkuji

Hmotnost

(Jiří Cimbálník - autor, 6. 4. 2008 9:31)

Pohotovostní je 580 kg . Další věci +-5% podle určení. Těch speciálních verzí na převoz třeba kanystrů,centrál,hadic,ND je docela dost a hmotnost je rozdílná.

Paj 1-V

(Petr Bušek, 5. 4. 2008 8:57)

Dobrý den mám doma tento vozík a scháním štítek s tech.údaji a ještě se chci jaká je hmotnost prázdného přívěsu Dík za odpověď Petr Bušek