Jdi na obsah Jdi na menu

 


Terenní nákl. automobil TATRA T 810 valník

Tak taky nemohu nechat bez povšimnutí nástupce legendy Pragy V3S a to nový typ ve výzbroji AČR  TATRA T-810-1ROR26 13 177 6x6.1R v provedení valník . Na letošních akcích bude od armády toto vozidlo široce prezentováno.

Osobně si myslím ,že vůz je šit rychlou jehlou a teprve praxe ve službě v poli ukáže , zda-li použití kapalinou chlazeného vznětového motoru V6  Renault DXi7 o výkonu 177kW bude trefou do černého ? Všeobecné jsou známy problémy s elektroinstalací u osobních Renaultů a že by pro nákladní vůz to neplatilo ? A je zde více komponentů od různých výrobců ,kteří je konstrulovali  na míru pro jiné produkty....Zajímavé je použití i terénních pneu od firmy Continental ,které budou jistě dokonalé ale taky patřičné drahé což u masově zavedeného vozu ve službě bude velmi významná položka v provozu. Terenní pneu na soudobých površích silnicíc jenom hoří.

Pokud někdo z Vás již má praktické zkušenosti s tímto vozem  - napište - bude to zajímat spoustu fandů vojenské techniky. Ojetou jí nemá zatím nikdo :-))

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Tatra

(Zdeněk, 4. 2. 2009 18:05)

Hm,celkém hezké auto,tak aby ještě dobře sloužilo AČR.