Jdi na obsah Jdi na menu

 


Dílna technické pomoci DTP-90M

Sbírka řady BVP se kompletuje a konečně byla možnost si prohlédnout a vidět v akci tento další typ na podvozku BVP-1. Dle info od řidiče je v současné době (6/06) a v aktivní službě pouze jeden kus DTP-90M a druhý je zakonzervovaný !!!???

Uvnitř vozu bylo vidět že to není  nouzová varianta jako DTP-55/72 z bezvěžového BVP-1. Spousta místa pro ND,nářadí,přípravky a tento vůz byl specializován na T-72 v novějších verzích.Může táhnout vozy stejně těžké jako je samo.Na začátku je určeno pro vyhledání poškozených OT,tanků,BVP ,provede i dozimetrické měření okolí i techniky i částečnou dezaktivaci .Pak se provádí eventuální lehké vyproštění a drobné opravy,sváření,řezání plynem,el.obloukem,zvedání vzduchovými vaky a měkké a tvrdé pájení.Jeřáb zvládné zvedání součastek do 1 600kg,Často bude i provádět spouštění cizích motorů pomocí zásuvek.Posádka má pět členů.

Podvozek je z BVP-1 ale kvůli výšší hmotnosti jsou doplněny dva tlumiče pérování ke druhému páru pojezdových kol.Stejně jako u OT-90M1 a OT-R5 Bečva.Vahadla šestých pojezdových kol jsou nahrazena vahadly z BVP-2.