Jdi na obsah Jdi na menu

 


P V3S s humanitární pomocí do Raspenavy

V této kapitole budou fotky s popisem naší velmi náročné mise - odvoz a distribuce  humanitární pomoci vojenskými historickými  vozy Praga V3S do Raspenavy na Liberecku  po ničivé povodni . Celý nápad a realizace začala   v hlavě náčelníka 1.Obrněné brigády z Chomutova Milana Svobody a jelikož věděl , že příslušníci 1.Bělocerkevského průzkumného praporu  nezůstanou stranou ( i přes poloviční mimorepublikovou nepřítomnost) , byl zahájen přesun dvou vozů Praga V3S RDM-12 vůz B a V3S Valník + PAJ 1V z Chomutova do Prahy ,kde se přidal další vůz V3S RDM-12 vůz A. Tím byla vytvořena kolona (Skupina) KOMÁR . Díky skupině ochotných sponzorů bylo soustředěno dosti materiálu , který jsme chtěli dopravit až přímo na místo postiženým - to byl úkol KOMÁRA :-) Přípravy vozidel byly více než časově,finančně  náročné , ale v partě ochotných a odborně zdatných lidí to byl bezproblémový počin.... Byly rozděleny funkce kuchaře,technika vozidel,tiskového mluvčí,navigátora ,PHMáka .Velmi významná pomoc přišla od domorodce Vency Ráce z Hajniště .

Přesun Praha - Mladá Boleslav - Bakov n. Jizerou - Český Dub - (hory u Ještědu !!) -Liberec - Mníšek - Raspenava  byl na celou noc a kdo jel víc než 100km s vozem V3S umí si představit nároky na řidiče ... To chce víc než jen řidičák na náklaďák.

Situace v Raspenavě je asi známá z medii , nicméně určitý depresivní pocit pocítí každý . Hlavně situace důchodců, nezaměstnaných (v okolí to nabídkami zrovna nepřekypuje) bude víc než složitá... Cíl -  Raspenavu jsme vybrali z důvodu rozsahu zničení a osobní známosti místa , kde jsem před rokem 1989 bydlel na internátu u vlakového nádraží .a jezdil do školy ve Frýdlantě v Č.

Nicméně byly i veselejší chvíle této mise - táboření, údržba vozu V3S , navigování v  superpartě příslušníků skupiny KOMÁR a i konečný přesun do Prahy , to by nadchlo každého fandu vozů Praga V3S.

Vozy dojeli do výchozího nástupního   prostoru v Praze bez závad . Provozní maličkosti  se odstanily cestou :-) 

PS. - Název KOMÁR znamená , že naše pomoc byla jako bodnutí  , ale kdyby nastoupily mračna  KOMÁRů tak výsledek bude vidět.... V dobrém slova smyslu. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Povodně

(Jiří Cimbálník, 23. 8. 2010 10:35)

Po téhle akci máme úplně stejný pohled - zpustošený to tam bylo víc než dost.Nicméně jak to sejde po určité době z TV,novin a jiných medíí , tak na to budou obyvatelé sami...Proto každá byť nepatrná pomoc se počítá.
Celý víkend jsme ladily V3S po akci ještě k dokonalejšímu BoPo.Věčně nekonečný příběh :-)

Dobrý skutek

(KVH ČSLA, 22. 8. 2010 23:10)

Taky jsme tam jeli pomáhat ( http://kvh.csla.cz/akce/100815.htm ). Příště snad i s V3S až ji dáme do kupy. Třeba nás vemete sebou ;). I když lepší, když to nebude potřeba, že jo? V televizi to vypadá hrozně, ale když jsme projížděli Chrastavou a dalšími vesnicemi, tak to byl opravdu depresivní pohled ...