Jdi na obsah Jdi na menu

 


Praga V3S PANS-1M pojízdná aku. nabíjecí stanice

Jelikož se již vícekrát objevila na těchto stránkách zmínka od Vency o pojízdné akumulátorové nabíjecí stanici PANS-1M na podvozku skříňové Praga V3S- SK,zapátral jsem doma v archívu a zkusím popsat tuto verzi blíže i s nějakými obrázky.

Bylo to určený pro nabíjení,údržbu a běžné opravy všech druhů leteckých a automobilních akumulátorů a uvádění nových olověných do použití.Nabíjí se automaticky podle nastaveného programu a to tyristorovým aut. nabíječem TAN-U.Celá souprava je stavěná na použití hlavně v poli a pro práci v děšti nebo sněhu je ve výbavě stanový přístřešek z materiálu ,kterému by neměla uškodit ani kyselina.Vyhřívané je to teplým vzduchem z topení vozu přes otvor na levým boku auta.Taký levý bok PANS-1M má kyselinovzdorný nátěr.Je tu zvýšená podlaha ve skříňi.

Energii dodává hlavně napojení na věřejnou síť  3 x 380 V ,50Hz - záložní zdroj je elektrocentrála 75 kVA,3 x 380 V , 50Hz.

Souprava umožní např :

- nabíjet olověné akumulátory 12 SAM 38 nebo 12 A 30

- dobíjet olověné akumulátory do 280A

- formovat aku.

- doplňovat destilku a elektrolyt (výrabět destilovanou vodu přes destilátor -6 lit. / 1 hod)

- a samozřejmně všechno toto opravovat,

Ve voze je nádrž na 150 l vody s ohřívačem.

Vůz jako souprava je poměrně těžký a byl určen jen do lehčího terénu a maximálka je taky menší.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

PANS

(venca, 25. 9. 2007 18:26)

díky za připomenutí krásnejch času s vejtřaskou,jen ti doplním letecké aku 12A10 vrtulníková 12SAM28 a 12A30 mig15 a 17. Ještě jednou dík za tyhle stránky o nejkrásnějším nákladáku na světě.