Jdi na obsah Jdi na menu

 


Střední tank T-72 M1K (Velitelský tank)

No tak po delší pauzičce zase fotky krasavce jak má být....Vidět velitelský tank T-72 M1K (Komandir) v tomhle stavu by byl hřích ho pořádně nevyfotit .Je to modelářsky velmi zajímavá varinta a pro kutily přidám i schéma postavení teleskopických antén při činnosti z místa. Jako dioráma by to nemělo chybu...

T-72 M1K používá velitel tank. praporu a taky maká při organizování součinnosti v sestavě tankovo-mechanizovaného pluku.Je témeř stejný jako verze T-72M.Hlavní rozdíl je navíc rádiová stanice R-130M ,navigační přístroj TNA-3 a pro pokrytí výšší spotřeby elek.energie za práce vysílaček je tu nabíjecí soustrojí AB-1-p/30 MI.

Při běžné činnosti a za jízdy  je nahoře pro R-130M  a R-123 M čtyřmetrová prutová anténa..Teleskop se staví pouze na místě.V tanku T-72 M1K ,na rozdíl od T-72 M1 ,chybějí střely a nábojnice v přední schránkové nádrži a za sedačkou velitele.Také chybí schránka dvou skříněk PKT v přední schránkové nádrži.

Světlo přálo a fotky ukazují to nejpodstatnější na tomto středním tanku ve velmi dobrém tech.stavu (zvenčí pohl.)

Není to žádný drobek (v ČR) a se svojí hmotností 43 330 kg zanechával  stopy na prohřátém asfaltu (bylo + 31°C).Osádku tvoří 3 osoby.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

tanky

(jakub, 26. 6. 2007 11:43)

zajimave moc a moc