Jdi na obsah Jdi na menu

 


Víceúčelové vozidlo BvS10 VIKING

Na letošním IDETu 2007 bylo k vidění na polygonu ukázek zajímavé vozidlo švédské výroby BvS10 VIKING ,které je určeno do nejtěžších terénních podmínek .Velmi zajímavá alternativa pro AČR než otevřené Land Rovery v úkolech na které nejsou stavěny.V zasněženém  Kosovu v zimě jezdí jenom tyto vozy švédského kontigentu .

Auto tvoří dvě jednotky na shodných a trvale poháněných pásových podvozcích ,které jsou spolu propojeny.Vpředu je motor o výkonu 184 kW a co schvaluji osobně - šestistupňová automatická převodovka.Hodně napoví celková hmotnost 8000kg a maximální rychlost na silnici 65 km/h a plave to rychlostí 5 km/h.

Britská námořní pěchota si toto vozidlo vybrala pro svoje commandos. Tenhle pásák bych si díky jeho schopnostem  dokázal velmi reálně představit jako náhradu BRDM-2rch u chemiků (ač nerad :-))

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

vybaveni nato

(jirka vlas snilek, 13. 12. 2007 19:54)

rat bych vjedel jestli jako clen nato cesko chtel zep-
tat jestli mame tu samou technyku nato v ceske zemi
tedy vybavena jednotka ktera je urcena bojovat scleny
nato,diky,valkerice196,40724,jiri vlas.nebo pouzivate
rusys techniku.

VIKING

(Autor, 4. 7. 2007 21:53)

Tak na 100% v AČR není.Je zapujčen na zkoušení.

sog

(rumcajs, 4. 7. 2007 17:24)

SOG dostali toyoty hilux pancerovane a ozbrojene od SVOS Přelouč a také panceřované T-815 4x4 bez střechy a s výzbrojí na korbě, pro vojenskou policii snad již proběhl výběr 4 panceřovaných aut ale pro "urban missions", určitě to neni viking, ale něco jako GOLAN nebo RG-31. Jak říkáte, i podle mé zkušenosti poslední, kdo nšco ví jsou skoro vždy vojáci. Díky za odpověď

AČR

(Autor, 4. 7. 2007 15:36)

Jelikož už na druhé veřejné akci se prezentuje tento typ v defilé současné techniky AČR ,řídí ho osoba ve stejnokroji AČR tak bych předpokládal zařazení. Nicméně osoby pořadatelů kolem buď nevěděli nebo odhadovali jak to je .Samotní vojáci nevěděli už vůbec nic . Nějaký nákup lehkých terenních vozidel pro mise SOG měl již proběhnout ,tak jestli to není výsledek:-)))

Viking

(rumcajs, 4. 7. 2007 15:02)

dobrý den přeji, s rubriky co nového na stránkách, jsem pochopil, a nevím, jestli správně, že poslední fotky Vikingu jsou fotky kousku z výzbroje AČR. Armáda má opravdu ve výzbroji Vikingy?